Пілот з Укрзалізницею
Проблема
Події 24 лютого 2022 року призвели до серйозних перебоїв в плановому русі потягів залізницями України. Знеструмлення, пошкодження колій, близькість до бойових дій - все це стало причиною порушень звичних графіків руху. Виявилось, що поточна система контролю руху за графіками, запроваджена у замовника, не відповідає вимогам ситуації.
Задача, яку поставив замовник - запропонувати програмно-апаратне рішення,
яке дозволить в режимі онлайн контролювати проходження потягами всіх контрольних точок на маршруті з фіксацією часу запізнення або випередження графіку.
Запропоноване рішення
Нашими спеціалістами було проведено вивчення умов функціонування системи замовника, та з'ясовані наступні додаткові умови, що ускладнювали розв'язання задачі:
  • Складні умови монтажу та функціонування GPS-обладнання (жорсткі умови щодо розміщення обладнання у вагоні, відсутність постійного живлення, різнотипність джерел живлення, складні умови прийому супутникового-сигналу)
  • Міграції вагонів з маршруту на маршрут
  • Перебої зі зв'язком на маршруті руху
  • Можливість руху до точки призначення різними маршрутами
  • Необхідність інтеграції з системами що вже існують, алгоритмами та бізнес-процесами замовника
В процесі реалізації була проведена велика кількість тестувань різного обладнання, його підключення та налаштування, а також алгоритми відстежування графіку руху.
Серйозною задачею було відновлення контролю за рухом потягу після декількох годин відсутності зв'язку, а можливо і GPS-сигналу


Результат
В результаті виконаних робіт замовник отримав комплект обладнання на базі трекера Bitrek 520L та рекомендації по його встановленню і живленню, що найкраще відповідають умовам експлуатації.
Другою складовою частиною рішення, стало доопрацювання модуля Пасажирських перевезень в складі ПЗ Fleetix.
Модуль отримав можливість:
  • Експорту всіх контрольних точок в систему згідно з вимогами замовника
  • Формування графіків руху за принципами замовника - тобто максимально близько до його поточних методів та алгоритмів
  • Онлайн контроль за рухом потягу вздовж маршруту з урахуванням складних умов експлуатації - насамперед відсутністю зв'язку протягом декількох годин.
Бажаєте застосувати наведений кейс у своїй компанії? Напишіть нам!