Дослідження та розробка системи оптимізації овечих ферм
Проблема
Проблематикою ферм, які розводять овець, в основному є ті самі моменти, як і в інших напрямках тваринництва, проте зі своїми особливостями. Так, як і при веденні бізнесу з великою рогатою худобою, на фермах з вівцями є багаточисельність паперової роботи, складність обліку годування та вакцинації, здійснення моніторингу стану вівці та її місцезнаходження у конкретному загоні. Але до цього додається ще та особливі складності в ідентифікації, оскільки стандартні вушні мітки не підходять під вухо вівці через специфічність структури. Нам було поставлене конкретне завдання провести дослідження та тестування наявних у світі міток, які можуть закріплюватись на вусі саме вівці, має невеликий розмір та легку вагу, а також розробити концепцію програмно-апаратного комплексу для автоматизації обліку та диджиталізації підприємства з поступовою відмовою від паперових документів.
Запропоноване рішення
Нашими менеджерами та інженерами було проведено моніторинг світового ринку ідентифікаторів. Ми провели перемовини з виробниками та спеціалістами з Ірландії, Турції, Китаю, Нової Зеландії та Австралії. За результатом отриманої технічної документації, характеристик (серед яких ключовими критеріями були вага та габарити, дальність випромінювання та вартість) ми обрали 3 основні моделі та замовили по 10 зразків. Нами були проаналізовані ручні та стаціонарні зчитувачі, які повинні були допомагати ідентифікувати овець вручну у загонах та автоматично у прогонах до зони годування та зони вакцинації. В якості ручних зчитувачів ми обрали пристрої на базі операційної системи Android, на які було запропоновано розробити мобільний застосунок, який одразу ідентифікував вівцю та виводив її електронний паспорт, а також за каналом інтернет надсилав дані до центральної бази даних. Ми підібрали й стаціонарні зчитувачі, які фіксували напрямок руху овець по прогону та надавали інформацію про її місцезнаходження на фермі.
Результат
Внаслідок проведення досліджень у кілька етапів, лабораторних випробувань та тестування обладнання нами була розроблена технічна документація та архітектура системи, яка повністю закривала всі первинні вимоги замовника: електронний облік овець, створення цифрового паспорта кожної вівці з обліком годування, вакцинації, зважування та інших біометричних параметрів відповідно до вимог Європейського Союзу. Ми підібрали все необхідне обладнання, яке посилили хабами нашої власної розробки для об'єднання їх в одну мережу для обміну даними з центральним сервером та передали замовнику повну концепцію мобільного застосунку, який буде встановлюватись на ручні зчитувачі.
Вас також може зацікавити:
Бажаєте застосувати наведений кейс у своїй компанії? Напишіть нам!