Що такє система i-bee

Одна з важливих умов успішного бджільництва – своєчасне реагування на будь-які зовнішні та внутрішні зміни на пасіці. Сучасні смарт-технології приходять на допомогу тим пасічникам, які не можуть бути постійно присутніми біля вуликів, але не хочуть ризикувати улюбленою справою. Однією з таких технологій є розумна система контролю пасіки з будь-якої точки світу i-bee від української компанії IT INNOVATIONS.

Як працює система i-bee?
Комплект обладнання та мобільний додаток формують єдину систему для відстеження стану пасіки з будь-якої точки світу. Контроль та фіксацію усіх показників ведуть датчики, які встановлюються на кожен вулик. Їх встановлення не передбачає особливих умінь чи навичок, кожен може зробити це самостійно, слідуючи інструкції, яка додається.

Інформація з центрального блоку планово кожні 15 хвилин за допомогою радіо-каналу передається на базову станцію, з якої далі дані надходять на сервер по GSM-мережі щогодини. У новій партії обладнання передача даних буде вже не через радіо канал, а через LORA (що забезпечить низьке споживання енергії і гарантовано збільшить радіус дії до 1 км), також в пристроях будуть оптичні датчики, які дозволять фіксувати відкриття вуликів. При першій же необхідності пасічник, маючи з’єднання з мережею і користуючись додатком на смартфоні, може отримати доступ до показників стану вуликів. Якщо на пасіці виникають непередбачені події, наприклад, спрацьовує датчик руху, то дані про це передаються позапланово у вигляді миттєвого повідомлення.

Додаток на смартфон дозволяє не лише відстежувати стан вуликів, а й суттєво полегшує ведення усіх справ, пов’язаних з бджільництвом. Вбудований щоденник дозволяє вносити виконані операції окремо для кожного вулика або одночасно для всієї пасіки, додавати нагадування, планувати будь-які події, вести облік витратних матеріалів, статистику та ставити завдання підлеглим. Додаток i-bee корисний незалежно від числа вуликів у господарстві, адже дозволяє створювати необмежену кількість пасік, додавати та повністю переміщувати вулики між ними.

 

 

Які дані дозволяє відстежувати система “розумної пасіки”?
Кожен центральний блок та ваги (до 200 кг, з можливістю модифікації до 400 кг), які встановлюються на вулики, мають систему датчиків, які з високою точністю відстежують спектр звуку бджіл, температуру та вологість всередині вулика, його вагу. Також центральний блок обладнаний датчиком руху, що миттєво сповіщає систему про будь-які операції з вуликами. Обладнавши свою пасіку системою i-bee, пасічник має можливість швидко відреагувати на будь-які зміни на своєму господарстві:

  • Маючи інформацію щодо погодних умов на пасіці та температурних умов всередині вулика, є можливість налагодити комфортне перебування бджіл протягом всього року та запобігти захворюванням і загибелі комах у разі різких кліматичних змін
  • Дані щодо рівня звуку у вулику дозволяють контролювати поведінку, настрій та фізичний стан бджіл. Датчик фіксує всі зміни й, відповідно до спектра та сили звуку, пасічник може вирішити чи потрібно втручатись у побут комах
  • Актуальна інформація щодо ваги вулика запобігає самовільному поїданню меду бджолами, допомагає фіксувати збільшення кількості меду та вести статистику приросту продукту в залежності від сезону і географічного розташування вулика
  • Датчик руху убезпечує пасіку від пошкодження, нищення та крадіжки, адже миттєво сповіщає про будь-які несанкціоновані рухи вуликів, злом та втручання в побут бджіл

Система обладнання та мобільний додаток i-bee – це продукт, який суттєво полегшує справу бджолярів. Тепер, щоб бути впевненим в непорушності та чіткому функціонуванні пасіки не потрібно бути постійно присутнім поблизу або винаймати персонал для постійного відстежування стану вуликів та бджіл. Датчики функціонують автономно від батарей, потужності яких вистачає на один рік. Легкість встановлення, простота використання та перелік переваг, які надає система i-bee – це можливість отримувати задоволення від улюбленої справи з великою економією часу та без метушні.

Free WordPress Themes