Що ж таке система i-bee, які принципи роботи і користь для бджоляра?

Ви колись замислювалися, скільки праці і часу витрачає кожен бджоляр на пасіці? Протягом кожного дня їм потрібно перевіряти десятки або сотні вуликів, в залежності від масштабів пасіки. Для різних пір року є свої маніпуляції, які потрібно врахувати, простежити, запобігти і проаналізувати. Чи достатня температура, чи не занадто велика волога, чи змінюється вага під час медозбору, чи не розпочалося роїння, наскільки добре працюють бджоли при наданні послуг запилення та багато іншого. На все це йде досить часу, особливо коли пасіка знаходиться далеко від місця проживання бджоляра.

Система i-bee була розроблена для того, щоб полегшити роботу і допомогти бджолярам в їх справі. До складу системи входять датчики і мобільний застосунок для iOS і Android, в якому можна відслідковувати будь-які зміни по вашій пасіці онлайн.

Трохи щодо самих датчиків.

Базова станція – HUB. Потрібна для збору інформації від всіх обладнаних вуликів HIVE пристроями. Оскільки у HUB радіус дії від 500 до 1500 метрів, в залежності від рельєфу, вона може встановлюватися 1 на пасіку і приймати інформацію до 1500 тис. HIVE пристроїв. Передача зібраної інформації на сервер здійснюється 1 раз в 1 годину по WI-FI або GSM-каналу. Залежно від розміщення HUB, передбачено два варіанти підключення живлення – 220В або сонячна панель. Є можливість підключення додаткових датчиків, наприклад, зовнішніх датчиків температури і вологості на пасіці.

Центральний блок – HIVE. Цей пристрій, що встановлюється на вулик і вимірює температуру, вологість і звук всередині вулика. Також в пристрої є вбудований оптичний датчик, який сигналізує про відкриття кришки вулика. Крім цього, пристрій реалізує ряд охоронних функцій – нахил вулика і переміщення в просторі. Передача зібраної інформації здійснюється 1 раз в 30 хв і передається на базову станцію – HUB по радіоканалу LORA.

Електронні ваги – SCALES та SCALES-PRO. Призначені для періодичного зважування вуликів і передачі даних про вагу на центральний блок – HIVE за допомогою Bluetooth, кожні 15 хвилин.

Подальша робота ведеться через мобільний застосунок.

Мобільний застосунок. Призначений для:

 • Управління та налаштування обладнання
 • Перегляду станів пасік і вуликів
 • Отримання повідомлень про несанкціонований доступ до вуликів

Що отримає бджоляр?

  • Можливість контролю стану кожного обладнаного вулика з будь-якої точки світу за наявності підключення до мережі Інтернет, через мобільний застосунок iOS і Android
  • Ведення обліку всіх операцій і встановлених нагадувань в щоденнику бджоляра
  • Моментальні повідомлення на свій смартфон у разі екстрених ситуацій по пасіці або вуликах
  • Необмежене зберігання даних та їх вивантаження в Excel для подальшої роботи з ними
  • Економію часу на проїзд до місцезнаходження пасік, які можуть бути в 100+ км

Купуючи систему нашого продукту i-bee, ви будете йти в ногу з часом і мати повний контроль над своєю пасікою.

Замовляйте систему i-bee і будьте завжди на зв’язку з вашими бджолами.

Free WordPress Themes