Франція стала першою країною, яка заборонила всі п’ять пестицидів, пов’язаних із смертю бджіл

У травні 2018 року ЄС заборонив три значні пестициди, які були залучені до краху популяцій бджіл. Клотианидин, імідаклоприд і тіаметоксам зараз заборонені до використання на посівах.

Однак Франція пішла на крок далі і встановила високу планку в спробі врятувати бджіл. Враховуючи важливість запилювачів до природи та виживанню біосфери, це не могло статися занадто рано!

Дослідження повідомляють, що неонікотиноїдні пестициди нападають на центральну нервову систему комах, що призводить до втрати пам’яті і навичок наведення, на додачу до зниження народжуваності. Бджоли, які не можуть знайти шлях назад до вулика, швидко вмирають. Однак пестициди також виявили вплив на метеликів, птахів та інших комах-запилювачів.

Існує причина, чому Франція попереду в цьому відношенні: пестициди “вбивства бджіл” були протестовані спочатку на французьких полях у 1990-х роках – і французькі фермери з перших рук засвідчили катастрофічні наслідки, що відбулися в 1994 році; описуючи «килим з мертвих бджіл». 400 000 бджолиних сімей померли протягом декількох днів – проте та історія була похована під шаром корупції і спотвореної науки.

З тих пір активісти і виробники боролися, щоб контролювати ситуацію.

Новий крок, безсумнівно, відзначатиметься екологами і стане прикладом захисту природи, яку має дотримуватися решта світу.

За матеріалами: Herbs-info

Free WordPress Themes