Бджоли перебувають під загрозою зникнення

Коли ми говоримо про зникаючих тварин, ми зазвичай думаємо про тигрів і білих ведмедів. Але багато хто з нас не розуміє, що деякі види бджіл теж знаходяться під загрозою зникнення. І вчені кажуть, що якщо ми не діятимемо зараз, на підході будуть і багато інших.
Тут ми відповідаємо на деякі спільні питання, у тому числі: Чи знаходяться бджоли в небезпеці? Крім того, які види знаходяться в групі ризику, чому бджоли знаходяться під загрозою зникнення і як виглядатиме світ без бджіл?

Чи бджоли перебувають під загрозою зникнення?
В даний час кілька видів бджіл занесені до списку зникнення, що перебувають під загрозою відповідно до Закону про зникаючі види з 1973 року. У 2017 році іржавий плямистий джміль став першим видом джмелів, занесеним до списку, що знаходяться під загрозою зникнення. Роком раніше, у 2016 році, сім різновидів гавайських жовтолицих бджіл були занесені до списку, що знаходяться під загрозою зникнення.

Центр біологічної різноманітності та Асоціація запилювачів Bombus у складі студентів-юристів подали прохання про включення американського джмеля до списку зникаючих видів. У звіті, опублікованому у вересні 2021 року, експерти кажуть, що американський джміль «колись був широко поширеною комахою», так само, як іржавий плямистий джміль.

Фото: CBD/Зниження чисельності американського джмелю.

Згідно зі звітом, відносна чисельність американських медоносних бджіл “зменшилася на 89% і продовжує знижуватися, наближаючись до зникнення”. Це пов’язано з багатьма факторами, включаючи втрату довкілля, пестициди, зміна клімату та хвороби. За останні 20 років він повністю зник із восьми штатів і став дуже рідкісним у багатьох інших.
Перш ніж ми обговоримо способи допомоги бджолам, важливо зрозуміти, чому так багато бджіл знаходяться під загрозою зникнення, а також що станеться, якщо бджоли вимруть.

Чому бджоли перебувають під загрозою зникнення?

Видам бджіл загрожує безліч факторів, у тому числі шкідливі пестициди, що вбивають популяції бджіл, і втрата довкілля. Шкідливі хімічні речовини можуть паралізувати чи навіть убити бджіл. Але головна загроза бджолиним популяціям – зміна клімату. Внаслідок зміни клімату ми спостерігаємо зміну типових погодних умов. Це означає екстремальні умови, такі як сильні шторми, хвилі тепла та безсніжні зими. І хоча деякі зміни клімату можуть бути природними, зміни, які ми переживаємо, є прямим результатом глобального потепління – нагрівання атмосфери Землі.

Якщо бджоли втратять свої будинки через вирубку лісів або стихійне лихо, вони не зможуть розмножуватися. Таким чином, бджоли не зможуть запилювати. Іншими факторами, які можуть завдати шкоди бджолам, є неетичні методи промислового бджільництва, інвазивні рослини або тварини, а також паразити та патогени. Однак, коли ми говоримо про загрозу для бджіл, ми говоримо про загрозу, яку зміна клімату представляє для бджолозапилення.

Що станеться, якщо бджоли вимруть?
На медоносних бджіл припадає близько 80% запилення у світі, і тому вони швидко гинуть. Без бджіл рослини, що залежать від запилювачів, не змогли б вижити. Якщо наша планета втратить і бджіл, і рослини, які вони запилюють, ми побачимо масштабні зміни у кількох екосистемах. Це означає, що тварини, які харчуються бджолами, втрачають джерело їжі, а рослини, яким для виживання необхідно запилення, вимирають. Зникнення бджіл вплине не тільки на довкілля. Ми побачимо серйозні зміни у нашому продовольчому постачанні. Бджоли запилюють наші улюблені фрукти та овочі, у тому числі дині, яблука і навіть броколі. Без бджіл ми можемо побачити нестачу цих продуктів на полицях продуктових магазинів.

Тим не менш, є кілька способів допомогти бджільництву. Якщо у вас є сад або ви хочете його посадити, виберіть рослини, зручні для запилювачів, такі як лаванда, ехінацея, маргаритки, базилік, розмарин або соняшники. І уникайте використання пестицидів. Органічне вирощування цих рослин приверне бджіл до вашого саду, і це допоможе зберегти їх життєвий цикл. Місцеві бджолині ферми віддають пріоритет вирощуванню бджолиних популяцій. Сподіватимемося, що бджоли скоро знову будуть радісно дзижчати.

Джерело: brightly.eco

Free WordPress Themes